Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-05-12 08:20:47

Jaga
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-12
Liczba postów: 19
AndroidChrome 57.0.2987.132

Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Witam serdecznie. [dblpt])

      Mam na imię Dorota lat 45. Mój problem jest mocno skomplikowany. Do ok 3 lat temu żyłam w miarę normalnie, tylko bóle stawów i pamięć oraz migreny dawały popalić. Zacznę może od początku, choć trudno mi go zlikwidować w czasie. Bywały incydenty bólowe promieniujece do lopatki nawet w wieku 24 lat, ale nie były tak uciążliwe, aby utrudniały życie.
      Były też incydenty bólu żeber i opasujące uniemożliwiające poruszanie, ale też po zastrzyku na SOR mijały, choć byłam zbyt młoda aby pytać co mi dają. Prawdziwy problem zaczął się 2 lata temu ,albo 3. Nie pamiętam, a nie mam sily dziś szukać a pamięć nie ta. Ból zaczął się w nocy, nad ranem, gdy leżałam na wznak. W ciągu dnia mijał. Trwało ok 3 tygodnie kiedy poszłam do lekarza, bo wybudzal mnie w nocy, nie pozwalal oddychać, był opasujące i ciągnący po żebrach a czasem na wylot do mostka. Musiałam wstać i pochodzić aby minął. Czasem trwało to ok 2 godziny, żebym mogła zacząć normalnie oddychać nie mówiąc abym mogła się wyprostować. Lekarz dał Xeforapid i wszystko przeszło. Brałam 10 dni. Po zaprzestaniu brania ból wrócił. Choć nie miał już tak ostrego nasilenia to ciągle bolało do września mocno. Zaczęło się w kwietniu. Próbowałam znaleźć przyczynę a mogło być kilka.
        Zupełnie niedawno zdiagnozwalam sobie boreliozę. Ponieważ miałam sporo niedoborów min B12 dostałam zastrzyki. Ponieważ teraz wiem, że mam mutacje MTHFR czego wtedy nie wiedziałem, podanie metylokabalminy mogło mi uszkodzić nerwy obwodowe stąd ten ból. Mogło też dojść do zatkania jelit czy pęcherzyka ponieważ zjadłam namiętnie galaretki na sucho, chcac wzmocnic stawy, które bardzo bolały. Mogłam chociaż te galaretki rozpuszczać w wodzie, bo niestety żelatyna jest niestraszna, ale cóż głupota moja sięgnęła wtedy zenitu. Miałam problemy jelitowe po tym, więc i trzustka dostała rykoszetem. Poszłam do neurolog, bo rodzinny uznał ,że to problem z kręgosłupem i zrobiłam MR kręgosłupa. Wyszła mi jamistosc rdzenia. Okazuje się, że daje dokładnie takie same objawy jak miałam, to się uspokoiłam. Ale stolce były żółte, a raz zdarzyły się białe. Było to po odrobaczaniu ziołami. Wcześniej zawsze miałam stolce normalne. Od tamtej pory są żółtawe, ale może to być przyczyną kurkumy która biorę w tabletce na zapalenie tęczówki, które mam co dwa miesiące, ale gdy biorę kurkumę to zapalenie jest rzadko. To oczy i ciągle leczenie sterydami, bardzo im szkodzi a i tak już są słabe. Ponieważ miałam podejrzenie przez neurolog, że to może być rak trzustki zrobiłam sobie TK trzustki. Nie stwierdzono kompletnie nic, mimo, że Amylaza, Łukasz, GGTP, ALAT, ASPAT były podwyższone. Byłam u jakiejś sławy w Katowicach, ale powiedział, że trzustka ok. Dałam spokój.

       Ale okres ok 4 miesiące żyłam w tak silnym stresie, że to rak trzustki, że straciłam okres. Ponieważ mam przewlekła neuroborelioze, ZZSK, jamistosc rdzenia mam ogromy problem z rozpoznaniem co powoduje u mnie bóle. Bóle mam w odcinku piersiowym. Bardzo pomagało mi rozciąganie kręgosłupa na drążku. Tłumaczyłam sobie, że to może napięcie na przeponie, borelka czy stany zapalne w ZZSK powodują te bóle, ale czasem jest tak, że bóle mam po owocach, frytkach, etc. Generalnie od 2 lat kręgosłup, boli mnie stałe tylko zmienia się nasilenie. Jest ono największe nad ranem, choc te silne bóle nie wróciły, to w zasadzie nie ustąpiły od 2 lat wcale. Stany zapalne mam w całym organizmie spowodowane być może autoagresja. Zastanawiam się nad tym, czy miałam atak trzustki, czy mam PZT czy może autoagresje. A może to wszystko tak się nałożylo, że sama nie wiem co mi jest. Stąd mój post. Brzuch mam dość ciężki po jedzeniu, duże wzdęcia i gazy, dyskomfort w nadbrzuszu, mostku, takie wrażenie napompowane. Czasem  szkodza mi owoce, smażone, ale nie zawsze tak jest. Mam też problem z cukrem, który spada i często mam migreny. Mam też o tyle problem, że muszę brać dużo suplementów i dość ciężkie zioła na boreliozę i koinfekcje, gdyż nieleczona zwyczajnie mnie zabije.

       Z innych objawów jakie mam to prądy i mrowienia w kończynach, szumy uszne, spastyka, opuchnięcia i bóle stawów, kręgosłupa, bóle oczu, powidoki, bóle powięzi, problem z pamięcią i wiele innych. Niedawno doszło nietrzymanie moczu. Miałam też podejrzenie Devica to straszna choroba, ale mam nadzieję, że jej nie mam. Stąd mój post. Czy te objawy bolowe nad ranem, wg was mogą wskazywać na chora trzustke, jakie mogę zrobić badania i do kogo iść, aby mi pomogł stwierdzić czy mam ja chorą. Problem jest też taki, że  biorę dużo ziół i część jest na occie czy alkoholu, żeby działały, bo borelioza to podła choroba. Jak nie zadzialaja ziola zostaną mi antybiotyki. Aha zapomniałam dodać, że brałam  też LDN i wtedy też zaczęły się bóle na nim. Może być przyczyną może nie. Chcę do niego wrócić,  że względu na autoagresje.

Chciałabym abyście pomogli mi ocenić czy charakter bólu jaki miałam/ mam jest trzustkowy, boa te bóle mają też ludzie z ZZSk i jamisci a nawet ci z neuralgia miedzyzebrowa i czy te od trzustki mogę jakoś odróżnić. Boli pod żebrem też i z tyłu pod łopatka a nasila się podczas snu najczęściej przy leżeniu na wznak. Nasila się w bezruchu.



Pozdrawiam wszystkich serdecznie [dblpt])

Offline

#2 2017-05-12 13:05:56

Yerzyk
Użytkownik
Dołączył: 2016-12-11
Liczba postów: 226
AndroidChrome 57.0.2987.132

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Hmm ciężko stwierdzić te jasne stolce są zastanawiające i opisujący ból pasuje do trzustki....chodź mnóstwo innych czynników może też na to wpływać. To u jakiej sławy byłaś w Katowicach?  U profesora lampe? Robiłaś tylko TK trzustki?  Czy całej jamy brzusznej?

Offline

#3 2017-05-12 15:28:04

Katies29
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-23
Liczba postów: 268
AndroidChrome 58.0.3029.83

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Spotkalam sporo osob ktore maja borelioze i problem z trzustka, moze byc to efekt brania lekow, mozesz ja obciazac... raczej mysle ze trzustka u Ciebie to problem od innych chorob a nie sam w sobie, uczucie napompowania znam dobrze... jasne stolce tez mam [dblpt][slash]

Offline

#4 2017-05-12 17:55:00

Simon
Użytkownik
Dołączył: 2017-01-10
Liczba postów: 91
WindowsFirefox 53.0

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Witamy w klubie, 2,5 roku zdiagnozowana borelioza... od 6 miesięcy problemy przypisane własnoręcznie trzustce, 2 miechy rak trzustki po wczytaniu się w internet. Heh masakra. Aaaaa problemy z odcinkiem lędźwiowym ... więc też ma problemy co czemu przypisać.... I jak to dalej diagnozować

Offline

#5 2017-05-12 17:59:06

Katies29
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-23
Liczba postów: 268
AndroidChrome 58.0.3029.83

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

To od borelki problemy z trzustka

Offline

#6 2017-05-12 19:23:39

Jaga
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-12
Liczba postów: 19
WindowsChrome 57.0.2987.133

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Borelke moge miec wrodzoną a moze nabytą jakies 20 lat temu. Natomiast jaki nastolatka juz mialam dziwne problemy zdrowotne, ciagle migreny, zmeczenie i we krwi mialam wysko amylaze. ale kto na to zwracal uwage. Potem mialam jakie bole miedzy lopatkami, bole z tylu, ale sadzilam,ze moze kregoslup. Zanm zaczela mnie bolec ta okolica kregoslupa, to bralam metronidazol i dalacin na zeba, bo mialam stan zapalny. Podobno te moze powodowac zapalenie trzustki.

Bylam prywatnie, nie u dr Lampe, ale u tego drugiego, ale nie pamietam nazwiska. Powiedzial, ze trzustka czysta. Robilam TK trzustki spiralne, ale objeli cala jame brzuszną. Natomiast moze jest to autoagresja. zrobie jeszcze IgG4 o ktorych zapomnialam, bo przez ta borelioze pojde z torbami. Nie lecze jej antybiotykami, ale biore ziola i suple. teraz wracam do LDN. Nie wiem czy mozna brac np Hydrokortyzon, gdybym miala jednak chorą.

Czy możecie mi podpwiedziec jakie badania zrobic i do kogo isc, aby byc pewnym? Stolec moze byc pomaranczowy od kurkumy.
Stosujecie diete? Ja mam sporo ograniczen i na jedno moge cos jeśc a na drugie mi szkodzi. Jest jakiś objaw, ktory moze mi pomoc odróżnić chora trzustke od bolu w jamistosci, czy ZZSk, ktory jest dokladnie taki sam opasujący. Może napiszcie czy trzustka boli w dzien czy w nocy, bo ja te bole mam głownie nad ranem, zaleznie od pozycji. Czy trzustka tak by bolala? Czy stosujecie jakąs diete?

Jest na fb grupa o zapaleniu trzustki?

Ostatnio edytowany przez Jaga (2017-05-12 19:24:35)

Offline

#7 2017-05-15 12:42:45

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
Windows 8.1Chrome 58.0.3029.110

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Witam na forum:)

Stosujecie diete? Ja mam sporo ograniczen i na jedno moge cos jeśc a na drugie mi szkodzi.

Tak, stosujemy:). To, że szkodzą tylko wybrane produkty,a  niekoniecznie całe grupy produktów to w sumie normalne w chorobach układu pokarmowego.

Jest jakiś objaw, ktory moze mi pomoc odróżnić chora trzustke od bolu w jamistosci, czy ZZSk, ktory jest dokladnie taki sam opasujący.

Niestety nikt kto nie miał obydwu schorzeń nie odpowie na to pytanie:/. Ale faktycznie opisujesz ból tak jak opisują to ludzie z problemami z trzustką. Jednak ciężko się tym sugerować w diagnozie przy tak dużej ilości problemów jakie posiadasz:/

Może napiszcie czy trzustka boli w dzien czy w nocy, bo ja te bole mam głownie nad ranem, zaleznie od pozycji.

Trzustka zaczyna boleć głównie po jedzeniu, czasem zdarza się, że ćmi bez wyraźnego powodu. Może zacząć boleć i  w dzień i w nocy.

Jest na fb grupa o zapaleniu trzustki?

Polskojęzycznej grupy nie znalazłem.

Pozdrawiam:)

Offline

#8 2017-08-26 19:25:41

Jaga
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-12
Liczba postów: 19
AndroidChrome 60.0.3112.107

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

To jest niesamowite, jak borelka zżera pamięć. Napisałam posta w maju i w ogóle tego nie pamiętam. Nawet się zastanawialam czy to na pewno ja pisałam, no, ale to moje choroby. Poszłam na USG nerek, bo urolog stwierdził, że mam przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie i wysłał do nefrologa. Lekarz zrobił USG jamy brzusznej i wyszło, że
Wątroba normoechogeniczna, jednorodna niepowiększona. Drogi żółciowe we i naczynia wewnątrzwatrobowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy bez złogów, cienkościenny. Trzustka hiperechogeniczna, jednorodna, niepowiększona. Nerki położone typowo bez cech zastoju i kamicy,. Miąższ do 19mm. Hiperechogeniczna część centralna obu nerek. Obie nerki z torbielami. Śledziona jednorodna, niepowiększona. Aorta brzuszna ściana prawidłowa, średnica 16mm.

Co oznacza trzustka hiperechogeniczna ale nie powiększona i jednorodna? Czy może orientujecie się?

Ostatnio edytowany przez Jaga (2017-08-26 19:26:18)

Offline

#9 2017-08-27 05:49:41

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
Windows 7Chrome 60.0.3112.113

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Jaga słuchaj nie wiem,czy to jakiś trop z tym ZZSK,ale ja mam b.często chyba zapalenie chrząstek żebrowych(ból przy brzegach żeber w okolicy mostka i takie zgrubienia bolące przy ucisku)czytałam,że osoby które mają tę przypadłość lądują często na sor ,bo mają właśnie ból jakby ktoś w imadle ich ściskał,albo zawał serca takie piekące bóle...zapalenie chrząsek może pojawiać się przy zzsk między innymi(mnie oprócz trzuchy)boli prawy bark,drętwieją mi nogi,ręce i właśnie ten ból jakby mi tchu miało zabraknąć+pieczenie pleców brzucha.ZZSK chyba też z autoimmunologicznymi się wiąże(mam chorobę HASIMOTO).Rano jak wstaję,to czasem jakby mnie ktoś pobił w nocy,tak bolą gnaty.Powiem,że już mi wszystko jedno jak to się nazywa,tylko żeby przeszło [dblpt]cry[dblpt] Tak chcę życ normalnie...

Wiadomość dodana po 10 min 48 s:
Jezu Jaga ja mam strasznie dużo objawów podobnych...od dawna cierpnięcie szczególnie nóg,szum i dzwonienie w uszach,ostatnio objawy spadku cukru(poty,lęk,nogi z waty,rozmazane widzenie,ból głowy).O tym pieczeniu w klatce i ściskaniu do utraty tchu nie wspomnę....Generalnie nie wiem co się ze mną dzieje,ale momentami umieram dosłownie,serce mi wali,poty oblewają,głowę chce rozsadzić i jak tu żyć normalnie i pracować?

Wiadomość dodana po 12 min 54 s:
Jak czytam to dużo osób ze stwierdzonymi zmianami w trzustce,albo diagnozą pzt czuje się sto razy lepiej niż ja bez diagnozy!Co mi po wynikach,jak się źle czuje?

Offline

#10 2017-08-27 09:18:31

Jaga
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-12
Liczba postów: 19
AndroidChrome 60.0.3112.107

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

ZZSK to jak RZS czy Hashi to wszystko autoagresja. Nawet SM to autoagresja. Ale ogromną czesc osób z autoagresja ma boreliozę czy EBV to wirus, który wywołuje np RZS czy nawet chłoniaki i glejaki. Jest bardzo niebezpieczny. Hashi to też zapalanie mózgu a nie tylko tarczycy więc możesz czuć się koszmarnie. Czytałam, że Hashi ma przyczynę w boreliozie albo EBV to teorię lekarzy nie moje, na podstawie doświadczeń z chorymi.

Objawy jakie opiekujesz to jakby tężyczka. Może weź magnez w dużych dawkach. Jak pomoże to znaczy że on. Kup np magne b6 i bierz miesiąc w dużych dawkach i sprawdź.

Wiesz może czy te ciągnięcie po żebrach czy bóle kręgosłupa no po jakiejś pracy to może być wynik PZT czy raczej coś innego? A ten wynik USG widzialas? Co mam o nim myśleć?

Offline

#11 2017-08-27 10:32:43

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
Windows 7Chrome 60.0.3112.113

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

a wpisz w google tą hypergenicznośc

Wiadomość dodana po 01 min 17 s:
ja mam ślinianki niejednorodna i w jednej torbiel nie wiem od czego.....zaraz czesiu tu wejdzie i nas opierniczy....za te objawy...

Wiadomość dodana po 06 min 54 s:
ja to ciągnięcie po żebrach i ból taki rozrywający mam od dawna jak schylam się np nad wanną,żeby głowę umyć,ale ja już nie wiem co od brzucha co od kręgosłupa boli....Ja zapalenia tarczycy po porodzie dostałam,nie wiedzieli co mi,wylądowałam ze złym ekg w szpitalu:(potem przeciwciała w kosmos podwyższone no i Graves,chudłam strasznie mimo,że jadłam za dwóch,po iluś latach przeszło w Hasimoto tak jak lekarka przepowiadała

Offline

#12 2017-08-27 14:39:59

Jaga
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-12
Liczba postów: 19
WindowsChrome 60.0.3112.90

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Monika te hiperechogenicznośc to dośc trudne do zrozumienia dlatego zapytalam was. Nie mam kompletnie wiedzy w tej sprawie. Jestem dociekliwa to niedlugo sie zapoznam, bo i tak zbyt dlugo zwlekalam, ale jak pomyslalam, ze mam jeszcze chora trzustke to mi się zyc odechcialo. Mam tyle chorob, nie wszystkie wymienilam, ze naprawde coraz ciezej zyc z radością.

Tężyczke się bada, choć to nie jest łatwe. Mozna tez z krwi i EMG. Tezyczka utajona jest przez lekarzy bagaetlizowana bo nie wychodzi z krwi.

Offline

#13 2017-08-27 17:22:57

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
Windows 7Chrome 60.0.3112.113

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Kurcze może od leczenia borelki troszkę podrażniłaś trzustkę,antybiotyki itd?

Wiadomość dodana po 03 min 23 s:
Moje pierwsze uczucie balonika i ciężkości po leczeniu na  suchyzębodół Clindamycynum.....,ale czy to był przypadek?

Offline

#14 2017-08-27 19:14:19

Jaga
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-12
Liczba postów: 19
AndroidChrome 60.0.3112.107

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Monika nigdy nie brałam antybiotyków na boreliozę, ale Clindamycyne i owszem niedługo przed tym bólem, bo miałam zgozel zęba. Chodziłam tydzień do stomatolgow a oni mówili, że ząb ok az dostałam 40 stopni gorączki. Dostałam wtedy Metronidazol i Clindamycyne. Mamy ta sama od,ważkość Monika. Do takiej pory nie miałam bóle kręgosłupa ani brzucha. Nie wiązałam tego w ogóle razem. Ludzie biorą antybiotyki latami a ja tylko 10 dni na zęba, ale obydwa naraz. Bardziej łączyłam to z galaretkami co jadłam na sucho, myslam, że zatkalam nimi pęcherzyk żółciowy.

Przeczytam działanie niepożądane obu. [dblpt](

Offline

#15 2017-08-28 04:45:22

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
Windows 7Chrome 60.0.3112.113

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

No właśnie...ja mam nawrót helicobactera i ze strachu przed pogorszeniem nie leczę:(Nie wiem co robić,a helico siedzi i stan zapalny mam w żołądku...Idzie zwariować!

Offline

#16 2017-08-28 22:21:05

Jaga
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-12
Liczba postów: 19
LinuxChrome 38.0.0.0

Odp: Trzustka czy jamistosc rdzenia a może ZZSK czy borelioza

Nie pamiętam jakie zioła są na HB. Poszukaj może w necie. Są na pewno.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
pandabot - countryrpg - solutionteam - forummjakmilosc - funmc