Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-12-03 17:07:13

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
WindowsChrome 54.0.2840.99

Etiologia alkoholowa w PZT

This post is moved from topic "Historia Admina;)". Frost


Posty przeniesione z działu "WASZA HISTORIA"

Frost właściwie jestem załamana tym co przeczytałam tu o etiologii alkoholowej,ja taką u siebie podejrzewam,bóle występują w odstępach 2-3 lat po kilka miesięcy pierwsze od 2009(delikatne)tylko wcześiej nic nie wskazało na trzustkę(dopiero teraz pogrubienie)i też nie wiadomo,czy faktycznie ,czy nie podobo było takie samo 3,5 roku temu w poprzedniej tk,ale lekarz je opisał jako normę,czekam na EUS...Czy faktycz nie taka etiologia to wyrok? Będę jeszcze autoimmuno badać,igdy ozt nie miałam...Tzn nie wiem-amylazy,lipazy w normie,czyli klasyczne pzt przy spożywaniu dużej ilości wina łącznie z posiłkami.Czy miślisz,że jak nie wykryto zmian ewidentnych w tk to jest początek pzt,czy już niewiele mi zostało i ból tylko.Nie piję,już i dieta oczywiście....Załamałam się,że jak od alko to już tylko gorzej....

Offline

#2 2016-12-06 10:52:14

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
Windows 8.1Chrome 54.0.2840.99

Odp: Etiologia alkoholowa w PZT

This post is moved from topic "Historia Admina;)". Frost


Czy faktycz nie taka etiologia to wyrok?

Zdaje się, że nie ma żadnych opracowań (albo ja takich nie znalazłem), które opisywałyby przebieg PZT w zależności od etiologii. Pewien jednak jestem, że PZT o etiologii alkoholowej to nie jest wyrok szybkiego zejścia z tego świata. POD WARUNKIEM, że osoba z PZT o takiej etiologii alkoholu już nie dotknie. W przypadku dalszego picia po wykryciu choroby osoby takie nie żyją długo(7-15 lat) - alkohol ma destrukcyjny wpływ na trzustkę, jeśli ta jest na niego podatna.

Będę jeszcze autoimmuno badać,igdy ozt nie miałam...

Zachorowanie na PZT nie musi być poprzedzone atakami OZT. (Oczywiście nie implikuję, że Ty na PZT chorujesz:)

Czy miślisz,że jak nie wykryto zmian ewidentnych w tk to jest początek pzt,czy już niewiele mi zostało i ból tylko.

Wprawdzie nie potrafię powiedzieć, czy masz PZT czy nie, ale jeśli to faktycznie trzustka, i badanie nie wykryło ewidentnych zmian to jest to najpewniej początek choroby. W zaawansowanym PZT badania obrazowe wykazują znaczną degradację narządu. Także dużo czasu przed Tobą w razie czego;)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
japanlovers - mta-easyworld - nevalia - vartamian - meninblack