Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-11-01 16:27:32

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
Windows 7Chrome 54.0.2840.71

Kasia cd..

This post is moved from topic "trudny czas". Frost


Posty przeniesione z tematu innego użytkownika dla porządku:)

Witam wszystkich .Moj maz zachorowal najpierw na zapalenie zoladka i dwunastnicy potem wykryli zapalenie trzustki a teraz zaostrzone zapalenie trzustki.Bierze leki kreon do kazdego posilku przestrzega diety a i tak boli co za cholerstwo ta trzustka. Nie wiem co robic chodzi do lekarzy oni nic nie mowia ze boli ze dieta itd.Chcialabym mu pomoc ale nie wiem jak cierpi a ja jestem bezsilna.Prosze napiszcie mi jak Wy radzicie sobie z tym bolem dlaczego tak boli czemu nie ma lekarstwa na to jak zapobiec temu.

Offline

#2 2016-11-07 18:53:58

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
WindowsChrome 54.0.2840.71

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "trudny czas". Frost


Kasia, a jeśli można wiedzieć jak dawno ma stwierdzone pzt twój mąż? Czy bierze jakieś p/bólowe leki? Ja od ostatniego razu miałam 3 lata przerwy,wybijali mi z głowy trzustkę wszyscy i przeszło...to heja zerwałam z dietą,znów 5 kaw dziennie wino,słodycze i dopadło mnie znów miesiąc temu...Jestem na skraju załamania jak czytam,że ból w pzt jest nie do ogarnięcia.Mam dzieci i muszę jakoś funkjonować,a narazie nie bardzo

Offline

#3 2016-11-07 21:06:30

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
WindowsChrome 54.0.2840.71

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "trudny czas". Frost


Hej,

Do Kasi:

Napiszę to samo co w innym wątku: Ja generalnie jak ból mi dokucza pije zioła typu rumianek, melisę oraz biorę No spę. Silniejszym leków przeciwbólowych nie tykam bo obawiam się o swoje zdrowie. Jeśli ból uniemożliwia twojemu mężowi normalne funkcjonowanie to obawiam się, że musicie się z tym zwrócić do lekarza (w sprawie mocniejszych leków przeciwbólowych). Niestety żadne inne środki poza tymi na receptę nie przyniosą 100% ulgi póki trzustka jest w stanie zaostrzenia.

Na OZT lekarstwa nie ma, bo generalnie leczenie w lekkim OZT polega po prostu na podaniu antybiotyków żeby zapobiec zakażeniu (czasami) oraz głodówce. Stan zapalny ustępuję samoistnie z czasem (oczywiście po wyeliminowaniu przyczyny jeśli OZT zostało spowodowane np. kamicą).

Jak zapobiec OZT to ciężko mi teraz powiedzieć, wszystko zależy od tego dlaczego mąż miał ataki. Przyczyn OZT jest niestety dużo.

Offline

#4 2016-11-08 07:02:38

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "trudny czas". Frost


Witam administratora.Maz wczesniej bral pyralgine alejuz na niego nie dziala.Lekarz przepisal mu Poltram inaczej tramal bierze tylko wtedy kiedy bol jest bardzo silny.Niestety wiemy ze z trzustka nie ma zartow przestrzeganie diety biorac leki typu Kreon i controloc i ograniczenie stresu moze unormowac bol.Niestety lekarze tez mowia ze u niektorych mija to wszybko ten stan zapalny u niektorych moze ciagnac sie miesiacami.Zachorowal w czerwcu tego roku zaczelo sie bolami brzucha wymiotami myslalam ze to poprostu jelutowka.Niestety wyladowal w szpitalu diagnoza zapalenie zoladka i dwunastnicy pobrali wycinki i czekalosmy

Wiadomość dodana po 05 min 48 s:
I czekalismy na wynik wyszlo bez zmiam histopatologicznych tylko zapalenie wykluczyli bakterie.Po tyg bole nie przestawaly znow szputal okazalo sie ze ostre i przewlekle zapalenie trzustki w stopniu lekkim no i zapalenie zoladka i dwunastnicy.Tam szczegolowo go zbadali wycinki tomograf bo podejrzewali guza ale tylko byl stan zapalny.Leczenie glodowka i kroplowki.Po wyjsciu bylo ok bol tylko cmil czasem zabolalo mocniej.Minelo 4 miesiace od wyjscia do ponownego przyjscia do szpitals gdzie stwierdzono juz zsostrzony stan zapalny.Tak to wyglada u meza.Sa dni ze cmi sa dni ze boli bardziej.Normalnie funkcjonuje stara sie chodzi do pracy przestrzega diety bierze leki zkreon

Wiadomość dodana po 09 min 24 s:
Plus controloc i zyje bo musi.Ale .dziadoskie to schorzenie mimo ze nie odczuwam to ja ale widze jak boli meza i nikomu takiego bolu nie zycze.A przyczyn zachorowania jest wiele to nie bierze sie od tak tylko latami gromadzi sie glownie przez zla diete czasem okazjonalnie wypicie alkoholu i u jednych nic sie nie dzieje a drugi niestety zachoruje.Takie to okrutne jest zycie.Ale wierze ze wyjdzie z tego .Czego i Wam tez zycze.Pozdrawiam.

Offline

#5 2016-11-08 18:21:51

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
WindowsChrome 54.0.2840.71

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "trudny czas". Frost


.A przyczyn zachorowania jest wiele to nie bierze sie od tak tylko latami gromadzi sie glownie przez zla diete czasem okazjonalnie wypicie alkoholu i u jednych nic sie nie dzieje a drugi niestety zachoruje.

Kwestia genów jak sądzę:/. Niektórzy mogą chlać na umór do 80tki, a inni zejdą na marskość wątroby lub trzustkę mając 40lat. Natura niestety nie dzieli po równo:/

W każdym razie trzymam kciuki i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, choć wiem, że to nie łatwe, i obserwować jak rozwija się sytuacja.

Offline

#6 2017-01-04 11:00:24

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Kasia cd..

Nie wiem czy genow maz ma liczne rodzenstwo i n8kt nie choruje na trzustke rodzice jego tez nie ani dziadkowie.Poprostu przypadek sprawil slaby gdzies organ ta trzustka.No niestety zycie jest niesprawiedliwe ale coz trza brac takie jakie ono jest i wierzyc ze bedzie tylko lepiej a nie gorzej...

Offline

#7 2017-01-04 11:08:05

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
Windows 8.1Chrome 55.0.2883.87

Odp: Kasia cd..

Heh ja tez jestem pionierem w rodzinie jeśli o to chodzi.

No niestety zycie jest niesprawiedliwe ale coz trza brac takie jakie ono jest i wierzyc ze bedzie tylko lepiej a nie gorzej...

Staram się tak do życia podchodzić obecnie, nie ma innego wyboru:/

Offline

#8 2017-03-22 09:05:51

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 55.0.2883.91

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "(Autoimmunologiczne?) przewlekłe zapalenie trzustki". Frost


Chcialam z Wami podzielic sie informacja otoz u mojego meza potwierdzili Pztna Usg jak i to iz nastepstwem tego stanu pojawily sie torbiele rzekome na trzustce.Z tego co slyszalam to kwalifikuje sie to na zabieg.Zobaczymy co lekarze na to.Moze ktos z Was zetknol sie z czyms takim?

Offline

#9 2017-03-22 10:15:19

Katies29
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-23
Liczba postów: 268
AndroidChrome 56.0.2924.87

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "(Autoimmunologiczne?) przewlekłe zapalenie trzustki". Frost


Kasiu, z torbielami tak z tego co wiem to torbiele czasami same sie wchlaniaja po tym jak sie pojawily przy pzt, szybko mezowi potwierdzili ale z tymi zabiegami to bym sie tak nie spieszyla... [dblpt]) daj znac co mowi lekarz !

Offline

#10 2017-07-19 12:59:24

Olina
Użytkownik
Dołączył: 2017-03-07
Liczba postów: 42
WindowsChrome 59.0.3071.115

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "Takie tam". Frost


Kasia koniecznie daj znać jaka diagnoza i jak wg mąż się czuje.

Offline

#11 2017-07-19 16:58:23

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 55.0.2883.91

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "Takie tam". Frost


Olina co 2 -3 miesiace wtrafia do szpitala z bolami.W kwietniu jak byl dostal plastry przeciwbolowe Matrifen .Owszem bol znik na jakis czas ale skutki uboczne daly znac o sobie.Niestety bol pokonal plastry na poczatku lipca byl w szpitalu porobili badania usg gastroskopie kolonoskopie i tomograf.Czekamy na wyniki histopatologi.Zobaczymy co wykaza i z nimi idzie do Poradni gastroenterologicznej i zadecyduja co robic.Dam znac co postanowili napewno [sred])

Offline

#12 2017-07-22 12:52:53

Olina
Użytkownik
Dołączył: 2017-03-07
Liczba postów: 42
AndroidChrome 59.0.3071.125

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "Takie tam". Frost


Kasia kurcze to nie wesoło, napisz jak te wyniki histopatologi i wg co dalej zdecydowali lekarze. A dolargen czy tramal (  zastrzykach) tez nie
Pomaga na ból?   Frost ja zostałam i udało mi się w końcu Ciebie ściągnąć ??????

Wiadomość dodana po 2 h 20 min 06 s:
Co to za jakiś pytajnik mi się tam pojawił, a to pewno dlatego,że pisze z tel. Miał być  [dblpt]D  [dblpt]dumny[dblpt]

Offline

#13 2017-07-22 18:31:09

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 55.0.2883.91

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "Takie tam". Frost


Olina dam znac 27 lipca wtedy beda wyniki.Tez sama jestem ciekawa co powiedza czy zas problem zamiota pod dywan [sred])

Offline

#14 2017-07-22 20:15:49

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
Windows 7Chrome 59.0.3071.115

Odp: Kasia cd..

This post is moved from topic "Takie tam". Frost


Zyczę Kasia,żeby wreszcie coś postanowili.Już chyba będzie rok tego bólu u męża twojego?Takie cuda wynajduja,a nie mogą sposobu na ból  [dblpt][slash]

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
lubimymietosic - republic-mta - safdgreatelife - firmappforum - serverdamixa