Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-12-11 20:30:28

Azaya
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-18
Liczba postów: 107
Windows 7Chrome 54.0.2840.99

Przeszczep trzustki

Czy posiada ktoś jakieś wiarygodne informacje na ten temat?

Offline

#2 2016-12-12 10:42:51

Olsnier
Użytkownik
Dołączył: 2016-07-31
Liczba postów: 32
WindowsFirefox 50.0

Odp: Przeszczep trzustki

Na chwilę obecną nie przeprowadza się przeszczepów trzustki a jedynie resekcję tegoż narządu. Przy czym nie jest prawdą że bez trzustki po przez suplementację można żyć bez tego narządu. A wiele takich mitów krąży w necie. Jedyne co mogę cię pocieszyć to fakt iż trzustka to strasznie twardy narząd, szybko się nie poddaje hehe.  To tez przypadki prawie całej resekcji tego narządu i suplementacji pozwalają ludziom dalej żyć, ale niestety jakiś kikutek  trzuchy musi zostać ;-)

Tyle wiem z przestudiowania informacji w necie.

Ale to tylko internetowa wiedza [dblpt]P

Ostatnio edytowany przez Olsnier (2016-12-12 10:52:14)

Offline

#3 2016-12-12 21:36:47

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
WindowsChrome 54.0.2840.99

Odp: Przeszczep trzustki

Problem jest taki,że zanim trzustka będzie w stanie do resekcji,to w bólu można żyć wiele  lat! Nikt trzustki ze zmianami dyskretnymi nie ruszy! Nawet zabieg neurolizy splotu jest zarezerwowany prawie tylko dla chorych na raka,nie wiem czemu tak trudno wywalczyć skuteczne leczenie bólu:( Ja sama mam już bólu dość! 2-3 dni lepiej i ból wraca.Ledwo zyję,psychicznie jestem prawie wrakiem człowieka.Boję się co dalej...Ile wytrzymam....

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
patagonki - multipoland - smashing4polonia - romet - cs-giercownia