Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-06-11 16:29:07

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
WindowsChrome 51.0.2704.84

Czym jest to forum?

Witam wszystkich:)

Mam na imię Adam i od dzieciństwa miewam problemy z trzustką. Od kiedy (już jako dorosły) zacząłem przeszukiwać sieć w poszukiwaniu informacji na temat ostrego i przewlekłego zapalenia trzustki stwierdziłem ze zdziwieniem, że informacji na temat ww. chorób jest bardzo niewiele. Wszystkie ograniczają się tylko do przytoczenia powielanych wszędzie suchych faktów dotyczących choroby oraz zaleceń i listy dozwolonych produktów dietetycznych (często sprzecznych z zaleceniami, bądź nieaktualnych). Dlatego całą swoją wiedzę na temat przewlekłego zapalenia trzustki czerpać musiałem z książek oraz doświadczeń zagranicznych blogerów zmagających się z przewlekłym zapaleniem trzustki  Zauważyłem też, że brak jest miejsca, gdzie człowiek mógłby się dowiedzieć jak żyć i radzić sobie z PZT (bo niestety, po wypuszczeniu ze szpitala radzić musimy sobie sami). Do tego nie znalazłem miejsca skupiającego osoby z takimi samymi problemami jak ja. Wprawdzie są wątki porozrzucane na różnorakich forach (największy był na forum dot. gotowania:D), ale szybką giną one pod natłokiem nowych tematów. Ponadto często rady udzielane osobom z przewlekłym zapaleniem trzustki w tych wątkach wołają o pomstę do nieba, pełno jest błędnych i niedokładnych informacji (co akurat mnie nie dziwi zważywszy na znikomą ilość źródeł w sieci).

Założyłem to forum z myślą o tym, by osoby zmagające się z chorobami trzustki miały swoje własne miejsce w polskiej sieci:). Chciałbym też, by to miejsce było źródłem RZETELNEJ informacji o ostrym i przewlekłym zapaleniu trzustki, a nie powielaniem licznych bzdur jakie można znaleźć w internecie.

Cóż, na razie jestem tu tylko ja, ale mam nadzieję, że za parę miesięcy, bądź lat wykiełkuje tu jakaś większa grupka i razem stworzymy tą cichą przystań dla ludzi nie urodzonych pod szczęśliwą gwiazdą;).

Pozdrawiam,

Adam

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
pscip - cs-giercownia - krolestwolacjum - dreamteamguild - polish-mta