Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2021-05-18 14:33:54

Antoni
Użytkownik
Dołączył: 2021-05-18
Liczba postów: 6
AndroidChrome 90.0.4430.210

Prosba o pomoc

Witam wszystkich.
Zacznę od tego że od wielu lat się męczę i szwedam się po lekarzach. Wszystko zawsze wychodzi dobrze a ja czuje się fatalnie [dblpt]((

Wszystko zaczęło się (a przynajmniej bylo odczuwalne juz w takim stopniu ze nie dało się tego zignorowac)

Ciągły (praktycznie cały czas nie licząc gdy śpię) bol w prawej stronie pod żebrami- jest to tak jakby uczucie dyskomfortu sam bol nie jest jakiś potworny ale ciągły i bardzo rozpraszający

Bol z lewej strony umiejscowiony trochę niżej (podobny do tego z prawej)

Bol pleców- promieniujący promieniujący prawej łopatki

Biegunki i zatwardzebia na zmianę
Potworne zmęczenie
Potliwość
Stany podgorączkowe ok 37,3

Częste oddawanie moczu
Świąd skóry
Sucha skóra
Straszne rozbicie
Problemy z koncentracja

I pewnie jeszcze masa innych mniej iatotnych

Bóle nasilają się po jedze i i paleniu papierosów (tak wiem nie zbyt mądrze ale paradoksalnie mimo iż czuje się po nich gorzej to ostatnia rzecz która mi "pomaga")

Z badań zrobilem juz chyba wszystko
TK
Rezonans
Niezliczone usg
Badania krwi na wszystko co się da
Kolonoskopie
Gastroskopię
Trzustka też przebadana
Wszystko zawsze w normie

Ostatnio w styczniu zrobilen ponownie usg i coś tam w woreczku zolciowym wyszlo (skierował mnie na nie lekarz bo to ponoć nowa maszyna i wyższej rozdzielczości, która daje lepszy obraz )
Po krótkiej próbie leczenia faroakologicznego zdecydowałem się go wyciąć (obecbie jestem 2 tyg po operacji)

Objawy trochę zelzaly ale dalej jest bardzo kiepsko.
Czytam teraz o pzt i wszystko by pasowało:(
Nie wiem co robić dalej, nie mam już siły:(
Proszę o jakąś po,  wskazówki

Wiadomość dodana po 18 min 18 s:
Bardzo przepraszam za tak nieskładna wiadomość ale jestem strasznie rozbity i nawet myślenie wychodzi mi kiepsko:(

Wiadomość dodana po 21 min 12 s:
Wszystko zaczęło się ok 10 lat temu. Dodam tylko ze w przedostatnim usg wyszlo jakieś zwapnienie na trzustce (paradoksalnie na ostatnim ponoć na lepszej maszynie nic nie wyszło) Rezonans i tomograf robione bardzo dawno temu (ok 2012 roku - wtedy jeszcze miałem siłę szukac i chodzić po lekarzach )

Offline

#2 2021-05-21 15:27:54

Antoni
Użytkownik
Dołączył: 2021-05-18
Liczba postów: 6
AndroidChrome 90.0.4430.210

Odp: Prosba o pomoc

Zrobilem badania z krwi
Amylaza 18
Reszta w miarę ok
Wyglada na to ze chyba jestem już na końcu drogi
Czekam jeszcze na Rezonans 07.06 ale sprawa chyba jest oczywista.

Wiadomość dodana po 1 h 37 min 01 s:
Moje objawy wskazują juz na zaawansowana postać. W sumie nic dziwnego. Od ponad 10 lat bujam się po lekarzach. Wydałem na to tyle pieniędzy ze ..... Od miesiąca mam biegunkę (prawie woda ) amylaza poniżej normy. Praktycznie ciągły bol w lewym i prawym boku promieniujący do pleców... rozbicie, stan podgorączkowe...
Szczerze - nie widzę jux dla siebie nadzieji.

Wyniki według literatury wskazują na prawie całkowite uszkodzenie trzustki.

Czy ktoś tu jest w podobnej sytuacji ? Szukam jakiejś inspiracji by jeszcze się nie poddawać. Nie ukrywam - w ostatnich latach nie dbalem o siebie. Piłem, palilen  i to sporo. Ale jak wszyscy lekarze mówili mi że jestem zdrowy... żebym sobie melisę zaparzył... to była moja jedyna ucieczka... coz tego już nie zmienię... ale może jeszcze coś da się zrobić? Jak by tak teraz się wziąć za dietę,  abstynencję,  zucic palenie to czy to by coś dało? Diagnozy jeszcze co prawda nie mam ale nie ma się co czarować... ile mi mogło zostać ??

Offline

#3 2021-05-21 20:19:28

dagami
Użytkownik
Dołączył: 2017-04-13
Liczba postów: 79
AndroidChrome 90.0.4430.210

Odp: Prosba o pomoc

Antoni
Ile masz lat? Teraz dbasz o siebie? Żyjesz zdrowo? Masz bóle po jedzeniu?
Podstawowe badanie i takie które coś pokaze to przese wszystkim EUS a nie Usg czy rezonans.
Przede wszystkim nerwy dają w d... I biegunka może byc od tego. Ja mam pzt, mam bardzo zdrową dietę i jest cslkiem nieźle, ale gdy tylko zjem cos z zakazanej listy od razu odzywa się trzustka i mówię o jedzeniu nie o piciu czy paleniu, palić nigdy nie paliłam a ostatni procent alkoholowy pilam dobrych kilka lat temu... Da sie tak żyć ?

Offline

#4 2021-05-22 03:10:52

Antoni
Użytkownik
Dołączył: 2021-05-18
Liczba postów: 6
AndroidChrome 90.0.4430.210

Odp: Prosba o pomoc

Dziękuję za odpowiedź:)
Nie ukrywam że nie dbalem o siebie w ostatnich latach
Jedzenie to może jeszcze bylo zdrowe , ale alkohol i papierosy były w sporych ilościach:( Była to moja jedyna odskocznia:( Mam 37 lat. Od ok 10 męczę się okrutnie i usilnie szukam jakiejś diagnozy i pomocy. Jestem okrutbie zrezygnowany.
Czytam o tym dziadostwie i wszystko zaczyna składać się w calosc... teraz jeszcze doszła ta amylaza... Od 10 lat jest to jedyny wynik badania który na coś wskazuje... amylaza w moczu wyszła za to całkiem niezła 154 i marker 19,9 tez ok. Gdy to wszystko się zaczęło zrobilen prawie wszystkie badania- 90% prywatnie... Kolonoskopie, Gastroskopię, usg (to to chyba z 20 razy ) Rezonans,  TK. Badania z krwi to w niezliczonych ilościach;) az dziw ze cos we mnie jeszcze zostało;) Psychicznie juz nie daje rady bo takie życie to nie życie... teraz w sumie się okazało że najprawdopodobniej zostało mi go już niewiele i będzie to męka jak do tej pory. Jestem zły na siebie jak lekarzy.. najprawdopodobniej sam to sobie zrobilem... Chociaż musze przyznać że czytając rokowania (średnio 10 lat przy dobrym prowadzeniu) to i tak cud ze jeszcze żyje;) Czuje się potwornie... słaby, zmęczony, obolaly, psychiczny i fizyczny wrak... zostalem z tym wszystkim zupełnie sam... przez moje zdrowie pokończyły się wszystkie moje relacje. Teraz też jestem w związku ale myślę E juz nie długo. Rozsyoalem się i myślę że moja obecna dziewczyna tego nie udźwignie. Wiem że to lepiej - lepiej dla niej... heh nawet nie mogę już spać... a to jedyne co przynosi mi ukojenie... szkoda ze to forum juz nie funkcjonuje. Fajnie nylo by pogadać z kimś kto rozumiem co czuje...

Wiadomość dodana po 01 min 38 s:
Bule mam praktycznie cały czas... i tak od lat... chodzę po lekarzach jak debil a ci mowja mi żebym zaparzył sobie melisę... nie żebym nie próbował tej ścieżki..  próbowałem już wszystkiego... dieta pomaga lub pomagała do niedawna...

Wiadomość dodana po 03 min 20 s:
Gdybym tylko odstawiając wszystko vhociaz poczuł się dobrze... chociaż przez tydzień, prEz jeden dzień... nie wiem czy da się tak zyc... wiem ze nie da się żyć tak jak ja żyje

Offline

#5 2021-05-22 09:02:40

dagami
Użytkownik
Dołączył: 2017-04-13
Liczba postów: 79
AndroidChrome 90.0.4430.210

Odp: Prosba o pomoc

Nie będę tu prawić morałów, że  trzeba wyluzować itp bo sama byłam na totalnym dnie psychicznym, tez przez dibrych kilka lat diagnozowałam co mi jest, u mnie amylazy były podwyższone, zawsze powyzej normy, raz bardzo dużo raz mniej ale zawsze powyżej. Lekarze tez kazali mi pić melisę albo znalesc sobie jakieś zajęcie inne... Lub proponowali psychiatre...
Jedyne badanie to jeszcze raz powtórzę EUS, tylko ono pokaze stan twojej trzustki, moze to przewody trzustkowe albo jeszcze inna przyczyna, wszystko będzie widoczne ns Eus, ja gdy dowiedziałam sie jsk zniszczona jest moja trzustka jakoś przyjęłam to do wiadomości i żyje dużo spokojniej, bardzo uważam na jedzenie, alko zupelne nic, i naprawdę da się tak żyć.
Mi bóle stałe w plecach i pod zebrem minęły po okolo 1,5 roku od diagnozy, tyle potrzeba bylo diety i innego stylu życia, teraz bóle raz są a raz nie ma i wtedy czuje sie jak zdrowy człowiek ale mam świadomość ze zdrowa nigdy nie będę, u mnie jest jeszcze genetyczne obciążenie rskien trzustki...

Offline

#6 2021-05-22 09:17:23

Antoni
Użytkownik
Dołączył: 2021-05-18
Liczba postów: 6
AndroidChrome 90.0.4430.210

Odp: Prosba o pomoc

Jak i gdzie to badanie eus można zrobić? Bardzo dziękuję za odpowiedz:)

Offline

#7 2021-05-22 11:11:41

dagami
Użytkownik
Dołączył: 2017-04-13
Liczba postów: 79
AndroidChrome 90.0.4430.210

Odp: Prosba o pomoc

Zależy gdzie mieszkasz, poszukaj...
Ja robiłam 2 razy w Warszawie, robią w kilku miejscach w Polsce, można dostać skierowanie i wtedy jest bezpłatnie, ja tak ostatnie właśnie robiłam, badanie w narkozie trwa chwile a wyjaśnia bardzo dużo

Offline

#8 2021-05-22 14:38:06

Antoni
Użytkownik
Dołączył: 2021-05-18
Liczba postów: 6
AndroidChrome 90.0.4430.210

Odp: Prosba o pomoc

Mieszkam w Krk fajniebby było zrobic coś w końcu za darmo... juz nie mam za bardzo kasy na te wszystkie badania... dziekuje za informacje:)

Offline

#9 2021-05-22 18:28:54

dagami
Użytkownik
Dołączył: 2017-04-13
Liczba postów: 79
AndroidChrome 90.0.4430.210

Odp: Prosba o pomoc

Ja też jestem z Krakowa, a dokładnie z Nowej Huty
W Krakowie nie robią Eus
Robią w Wodzisławiu Śląskim dobrze i w bardzo dobrej cenie-to najbliżej od nas

Offline

#10 2021-05-22 20:00:12

Antoni
Użytkownik
Dołączył: 2021-05-18
Liczba postów: 6
AndroidChrome 90.0.4430.210

Odp: Prosba o pomoc

W NH przeżyłem większą część mojego życia;) bardzo dziękuję za informację. Będę działa w tym temacie jak tylko trochę Psychicznie się odbuduje bo obecnie n daje rady..

Wiadomość dodana po 02 min 25 s:
W ogóle dziękuję ze się odezwaliście:) fajnie jest mocno z kimś pogadać. Dagami może dalo by się z toba jakos inaczej niż przez forum porozmawiać ? Chetbie posłuchałbym kogoś kto może w końcu mnie zrozumie

Offline

#11 2021-06-26 11:30:03

dagami
Użytkownik
Dołączył: 2017-04-13
Liczba postów: 79
AndroidChrome 91.0.4472.120

Odp: Prosba o pomoc

I jak zdrowie Antoni?

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
japanlovers - nevalia - meninblack - jazdabardziejbokiem - klasa4a