Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-11-11 11:07:40

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
WindowsChrome 54.0.2840.71

Niebieska mała plamka na brzuchu???

Witam,mam pytanie odnośnie plamek na brzuchu(u mnie między biodrem a pępkiem,rochę poniżej)3 mm plamka niebieska jakby pod skórą była już dawno,ale właśnie wyczytałam ,że jest objawem chorej trzustki!!!!!1Załamałam się całkiem:((((((Jeszcze chyba żyły bolą mnie w różnych miejscach.Podobno chorzy na pzt maja wędrujące zapalenie żył....Chyba do angiologa powinnam pójść,czy są leki skuteczne chociaż na to?Boję się zakrzepicy!Ten strach.....To zrozumiałe,że chorzy na pzt nie umierają bezpośrednio na to tylko najczęściej na choroby ukł.krążenia, bo zawał gotowy od nerwów i objawów.Ile tak można pociągnąc???Jestem juz wrakiem człowieka:((((

Offline

#2 2016-11-12 09:53:29

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 52.0.2743.98

Odp: Niebieska mała plamka na brzuchu???

Witaj nie mam pojecia co to moze byc choc maz jak byl w szpitalu dostawal zastrzyk w brzuch przeciwko zakrzepicy nie wiem czy u wszystkich tak robia chorych na trzustke czy tylko w wybranych przypadkach.No ciezka ta choroba dluga nudna i brak sil a lekarstwa tez niema.Pytalam w aptece o ziola leki pomagajace na trzystke niestety nic takiego niema jedynie ten Kreon to taki gowniany organ a ciezki w leczeniu.Naprawde wspolczuje wszystkim chorym ale musicie byc silni i nie dac zlamac sie chorobie.

Offline

#3 2016-11-20 12:40:16

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
WindowsChrome 54.0.2840.71

Odp: Niebieska mała plamka na brzuchu???

Podobno chorzy na pzt maja wędrujące zapalenie żył....

Szczerze mówiąc ja nigdy problemów z zakrzepicą nie miałem, nigdy też nie spotkałem się z kimś z PZT kto by taki problem miał. Jednak faktycznie badania pokazują, że osoby z chorobami trzustkami problem z zakrzepicą mogą mieć. Generalnie podaje się leki przeciwzakrzepowe w trakcie ataku OZT, jak wspomniała Kasia, głównie po to, by poprawić ukrwienie trzustki co sprzyja regeneracji po zapaleniu oraz profilaktycznie bo stan zapalny sprzyja powstawaniu zakrzepów w narządzie. Ja też takie otrzymywałem w szpitalu. Niestety nie wiem czy ta plamka na brzuchu jest objawem zakrzepicy, nie znam się na tym zupełnie:/. Sam u siebie takich objawów nie zauważyłem.

To zrozumiałe,że chorzy na pzt nie umierają bezpośrednio na to tylko najczęściej na choroby ukł.krążenia, bo zawał gotowy od nerwów i objawów.Ile tak można pociągnąc???Jestem juz wrakiem człowieka:((((

Pewnie może to tak wyglądać z naszej perspektywy, bo choroba faktycznie męczy psychicznie, ale zdaje się, że główną przyczyną zgonów jest jednak sama trzustka (np. atak OZT) lub powikłania z nią związane tzn. cukrzyca i inne.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
st-koks - nevalia - mta-easyworld - 6a - jazdabardziejbokiem