Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2020-08-03 16:05:00

kaplan
Użytkownik
Dołączył: 2020-08-03
Liczba postów: 1
UnknownFirefox 68.0

Trypsyna

Miałem pewne problemy trawienne :
Co jakiś czas rozwolnienia, jasnobrązowe przechodzące w żółtą glinę stolce, pełność po posiłku jak by mi się zalodek skurczył, wzdęcia

Objawy które wcześniej miałem prawie minęły po leczeniu bo wykryto u mnie SIBO przeciekające jelito i możliwe że była lamblia.
Po leczeniu objawy ustały. Minimalne gazy wzdećjjuż nie obserwuję. I co jakiś czas minimalne rozwolninie.
Bóle pleców może są może ich nei ma. Bo znajduje zawsze coś obolale go na plecach. Miałem też jakieś zapalenie struktur między żebrowych. A że stresu to mi się wydaje że wszystko mnie boli na plecach koło trzustki...
Więcej może opiszę w swojej historii. 

Badając różne rzeczy które zlecił mi gastrolog wyszła mi lekko podwyzsozna lipaza 68. (potem powtarzane badanei dało wyniki od 59 do 80 przy normie do 60)

Lekarz mówił że to nic. I tak to zostawiłem. Jednak zrobiłem sobie po jakimścczasie badanie tryspsyny, która mi wyszła 628 przy normie 140-450. (powtórzenie 546)
Mam pytanie czy ktoś badał u siebie poziom trypsyny?
Z tego co czytałem takie poziomy ma się w zaostrzeniach pzt lub ozt.
Doczytałem również że to może być łagodna hiperenzymia trzustki jednak trzeba zrobić badania obrazowe.
I teraz jestem zestresowany niby objawów nei mam lub nei zauważalne a tu taki wynik.
Czy ktoś wie gdzie robią MRCP pobudzane sekretyna prywatnie...

Offline

#2 2020-09-09 06:08:27

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 84.0.4147.125

Odp: Trypsyna

Hejka jakis czas mnie tu nie było .Szuķam osób u których stwierdzono torbiele rzekome wokół trzustki lub ogólnie torbiele rzekome w brzuchu.Lekarze nie bardzo wiedzą co mają z tym zrobić bo tak torbiel jest owinięty.To jak bomba zegarowa.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
forum4ud - bonesloves - pentamon - moverpg - pwaroyal