Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-10-12 16:12:04

szakul88
Użytkownik
Dołączył: 2019-10-11
Liczba postów: 3
AndroidChrome 77.0.3865.73

Mam podejrzenia problemów z trzustka

Witam wszystkich jestem nowy na tym forum.moje problemy z brzuchem pojawiły się jakieś 5 lat temu.... początkowo miałem okropne wzdecia I tak jakby.. ciągnięcia.. Po zebrach.  Trwało to jakieś 5 miesięcy zanim lekarze skierowali mnie do gastrologa. w międzyczasie była gastroskopia którą wskazała na zapalenie błony śluzowej żołądka.. Po kuracji inhibitorami pompy żołądek wrócił do normy lecz wzdecia pozostały.po kilku tygodniach dostałem skierowanie na odział gastrologiczny. Tam miałem powtórzone badania krwi, gastroskopie I kolonskopie bez konkretnej diagnozy ,bardziej podejrzenie jelito wrażliwe.enzymy trzustkowe były w normie. Po jakichś 4 latach ponownie powrócił problem ze wzeciami I na dodatek pojawiły się dziwne biegunki I jasne stolce... jasne stolce miewalem wczesniej...zrobiłem badania na własną rękę I wyszło że mam podwyzszona lipaza 180u/l przy normie do 60.amylazs niestety nie badałem.poziom cukru we krwi w normie od 87 do 92 . Usg pokazało mierne powiekszanie głowy I trzonu trzustki bez widocznych zmian.ogon trzustki nie opisany ...przypuszczam że nie był widoczny. Gastrolog przepisał mi kreon 25000 do głównych posiłków I 10000 do przekąsek I ścisłą dietę. Zjechalem na masie prze z 2 tyg jakieś 5 kg.biegunki powiedzmy że ustapily Ale nadal mam zolte I I niezbyt zbite stolce .... czekam na rezonans magnetyczny I powtórzenie wyniku lipazy .. dziś po obiedzie znowu mnie złapała biegunka ... Nie wiem czy z nerwów czy to wina tej trzustki ... powiedzcie co może się że mną dziać bo chyba zwariuje że strachu... pozdrawiam

Offline

#2 2019-10-14 08:17:20

szakul88
Użytkownik
Dołączył: 2019-10-11
Liczba postów: 3
AndroidChrome 77.0.3865.73

Odp: Mam podejrzenia problemów z trzustka

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie bólu.przednia część brzucha mnie nie boli lecz przy skręcie odczuwam bol kręgosłupa jakby na środku ciągnący się po lewym zebrze... Nie mam mdłości ale za to dzis w nocy strasznie bolal mnie brzuch na dole i mialem dosyc ostra biegunke ... nie wiem czy zaprzestac brania tego kreonu... Może ktoś się podzielić doświadczeniami?

Offline

#3 2019-10-18 17:23:20

szakul88
Użytkownik
Dołączył: 2019-10-11
Liczba postów: 3
AndroidChrome 77.0.3865.116

Odp: Mam podejrzenia problemów z trzustka

Odebrałem dziś wyniki krwi po odstawienie kreonu na 5 dni w sumie ... lipaza spadła że 180 na 18 amylaza 89 I amylaza w moczu 512 ... stolce nadal zolte  [dblpt](

Offline

#4 2020-04-02 17:37:44

Miki
Użytkownik
Dołączył: 2020-04-02
Liczba postów: 9
AndroidChrome 80.0.3987.149

Odp: Mam podejrzenia problemów z trzustka

Czy coś się wyjaśniło? Szkoda, że tak mało osób tu teraz zagląda.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
safdgreatelife - nowoczesnetechnologiewklasach1-3 - gtaxxx - serverdamixa - lubimymietosic