Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-05-12 11:17:55

olo3356
Użytkownik
Dołączył: 2019-05-12
Liczba postów: 1
WindowsChrome 74.0.3729.131

mam prawdopodobnie problem z trzustka

Witam wszystkich . Mam na imie Olek i mam 43 lata . Moje problemy zaczely sie 15 lat temu . Mialem wypadek i operacje chirurgiczna , jakis czas po operacji dostalem strasznych ropni w pachwinach , wizyta u dermatologa i antybiotyk , antybiotyk nie pomagal , to nastepny i tak z pol roku , kiedy nic nie pomagalo pobranie wycinka w szpitalu z wrzodow i z badania wyszlo ze to gronkowiec zlocisty , i z antybiogramu dostalem na raz dwa silne antybiotyki , wrzody sie zagoily , ale zaczal bolec brzuch z lewej strony po zebrami i lekko z prawej tez pod zebrami . I wycieczki po lekarzach , z badan wszystko ok , ale bol ciagly i biegunki , i tak chodzilem 13 lat z bolem . Staralem sie oszczedzac , ale jak popilem to mega bol i caly dzien na kiblu z biegunka . I trzy lata temu dostalem ropnia wewnatrzodbytniczego i operacja w szpitalu i znowu antybiotyk i bole po antybiotykach jeszcze wieksze . Za rok znowu ropien odbytniczy , i znowu antybiotyk i bol coraz wiekszy . I 1,5 roku temu wizyta u gastrologa i gastroskopia wykazala nadzerki w zoladku i bakteria helicobacter , i lekarz stwierdza ze te bole sa od zoladka i zapisuje mi dwa antybiotyki na 14 dni plus lek na zmniejszenie wydzielania kwasu zoladkowego , I po skonczonej terapii antybiotykami po 12 dniach dostalem boli pod zebrami tak mocnych ze nie moglem wytrzymac , doszedl do tego czestomocz i gwizdy w uszach , i gastrolog zalecil wykonanie kolonoskopii , kolonoskopia nic nie wykazala , lekarz stwierdzil ze mam brac vivomix na odbuowe flory jelitowej , bralem 1,5 miesiaca nic to nie pomoglo , totalnie stracilem apetyt , schudlem 16 kg , dopiero po trzech miesiacach aptekarka polecila mi debutir , troche zaczal pomagac , bralem go 3 miesiace , ale na jesieni bole zaczely byc znowu barziej uciazliwe , i gastrolog stwierdza ze to jest problem jelit , zadne leki nie dzialaja , bol jest 24 godziny na dobe , boli z lewej strony pod zebrami , zrobilem drugi raz gastroskopie , nadzerek w zoladku nie ma , I w tym roku znowu schudlem 19 kg , totalny brak apetytu , po kazdym posilku mega wzdecie i bol po zebrami promieniujacy do lewego boku , na przemian z bolem z prawej strony pod zebrami , zrobilem usg , i wszystko ok , rezonans tez nic nie wykazal , Bole caly czas nie ustepiuja , boli tak ze spie max 4-5 godzin .
Czy moze to byc zapalenie trzustki spowodowane kuracjami antybiotykowymi , od czterech miesiecy nie pije alkoholu , nic to nie pomaga . wczesniej pilem systematycznie co sobota 4-5 drinkow , w niedziele pare piwek , Jeszcze jednym objawem jest codziennie swiad i wysypki w roznych czesciach ciala. Te objawy moga swiadczyc o PZT i uszkodzeniu watroby , pomimo ze amylaza i lipaza w normie , alt i ast tez ok . Lekarze wmawiaja mi ibs , ale boli ciagle w jednych miejscach z lewej i prawej strony tam gdzie trzustka i watroba . Jak sie zorientowalem leczenie PZT to tylko dieta ??
Czy ktos mial podobne objawy i zdiagnozowal problem z trzustka ?

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
nowoczesnetechnologiewklasach1-3 - gtaxxx - serverdamixa - gravityfalls - leisurerpg