Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-11-07 13:15:26

QIU
Użytkownik
Dołączył: 2018-11-07
Liczba postów: 1
Windows 7Firefox 63.0

Tzrustka, jelita czy żołądek...

Witam,

mam taki problem... generalnie choruję na reflux i biorę na stałe leki obniżające poziom "kwasu" w żołądku oraz leki na ciśnienie (rodzinne nadciśnienie). Mam 35 lat , 170cm wzrostu i 105kg wagi. Nie palę od 8lat, a paliłem chyba z 7lat. Nie piję alkoholu ale mam stłuszczoną wątrobę i kamienie w woreczku. Zapisałem się już na wycięcie pęcherzyka żółciowego na styczeń. Ogólnie nie będę pisał o wszystkich badaniach ale generalnie wszystko wychodzi ok, wypunktuję: usg ślinianek, szyi, wezłów chłonnych szyi i pachowych, jamy brzusznej. Echo serca, gastroskopia i kolonoskopia 2 lata temu. Wyniki krwi ok. Próby wątrobowe ok. Amylaza tylko cały czas delikatnie poniżej normy - czyli norma od 30 a ja mam 29, 28 tak delikatnie poniżej. W wakacje br. lekko pobolewały mnie plecy z lewej strony na wysokosci krzyża mniej więcej i czułem w lewym boku jak by "balonik" jak się na nim kładłem. Czasem przechodziło ale ogólnie było do zniesienia. Teraz od około 2 tygodni jak zjem coś tłustego np schabowy z ziemniakami na drugi dzień bolą mnie te plecy i ten bok. Uczucie balonika jest cały czas. Bylem u gastrologa mówi, że to nie trzustka tylko raczej żołądek, powiedział, żebyśmy może powtórzyli gastroskopię. Jeszcze jej nie powtórzyłem. Mój lekarz rodzinny z kolei uważa że to jelita. Dostałem Debretin na jelita i po nim kał jest bardziej zwarty i ciemniejszy ale ogólnie jak się załatwiam to kał do połowy ciemny a reszta się robi miodowa. Jak jem suchy ryż, gotowane mięsko chude i warzywa to jest ok, lekko mnie strzyka tylko w tym boku. A poza tym ciągle chodzę skołowany, kręci mi się w głowie i tak ogólnie dziwnie się czuję. Słabo jakoś mi itd. Chodze po tych lekarzach i boje się, że bagatelizują mnie nie wiem czy iść prywatnie na jakiś rezonans brzucha? Bo wiecie myśli mam już najgorsze... Masakra, czuje się coraz gorzej, na razie jestem na mega ścisłej diecie, ale zawroty glowy wciąż są. Miał ktoś tak, np przy PZT? Proszę o pomoc, może polecicie jakiegoś sensownego lekarza?

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
sonyericssonpoland - zespolcobra - yesyesnono - zielono - laocja