Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-04-25 08:42:31

Leniek644
Użytkownik
Dołączył: 2018-04-25
Liczba postów: 1
MacintoshSafari 604.1

Czy to pzt? Pomóżcie

Witam wszystkich forumowiczów,
Zacznę od tego ze bóle brzucha zaczęły się u mnie ponad 2 lata temu. Zawsze związane były z wypiciem wcześniej większej dawki alkoholu. Czyli w sobotę jakaś impreza a w poniedziałek wiecznie bol brzucha. Nie był to jakiś bol utrudniający normalne funkcjonowanie. Tłumaczyłam sobie to ze poprostu podrażniłam żołądek alkoholem. Z tym piciem było tak ze niekiedy co tydzień była okazja a to czyjeś urodziny a to w pracy okazja i systematycznie bóle żołądka? w poniedziałki. Jakiś rok temu właśnie po imprezie po której stosunkowo nie wiele wypiłam bo może z 5 kieliszków wódki obudziłam się rano z okropnymi nudnościami. Wypiłam herbatę i wszystko wróciło do normy. Pomyślałam ze to poproatu kac. Znów po tym czasie jak wypiłam coś w weekend to te bóle brzucha mi towarzyszyły. Nic z tym nie robilAm. W okresie kiedy alkoholu po prostu nie piłam bólów żadnych nie było. Czy zjadłam coś mega tłustego itd nigdy mnie nic nie zabolało.
W styczniu tego roku z mężem zrobiliśmy sobie po drinku wypiłam może ze 3 i złapał mnie taki bol jak chyba nigdy wcześniej. Piekący bol pod mostkiem promieniujący do kręgosłupa. Mąż zaparzył mi rumianek i jak ręka odjął. Sama nie wiem przecież przy oZt po jakimś rumianku by to nie przeszło.
Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu. Miałam robiona morfologię mocz biochemię wszystkie wyniku w porządku. Ale jak to lekarze Noe dała mi skierowania nawet na amylazy lipaza w krwi. Mialam tylko próby wątrobowe no i mocz z takich ważniejszych wyników. Lekarka stwierdziła ze to na pewno stres i moja nerwica. Gdyby to była trzustka to sama by nie przeszła. Ale jak toprzewlekle zapalenie to chyba takie objawy by właśnie pasowały..
I stad właśnie tutaj jestem. Jakie badania sobie zrobić samemu prywatnie? Na pewno zrobię usg wprzyszlym tygodniu.
Ogólnie to jestem już tak rozbita emocjonalnie tyle się naczytałam w internecie o raku trzustki ze jestem teraz kłębkiem nerwów. Noe wiem jak przeżyje to usg. Bo skoro nie zapalenie trzustki to mija głowa podpowiada ze może to rak. Dodam ze mam 28lat.

Offline

#2 2018-06-27 06:45:50

Kasia
Użytkownik
Dołączył: 2016-10-18
Liczba postów: 132
AndroidChrome 67.0.3396.87

Odp: Czy to pzt? Pomóżcie

Witaj Leniek644 zaczynasz tak jak my wszyscy rozbici rozdarci szukajacy pomocy.Ja tez duzo czytalam jak przypadlosc dopadla mojego meza.Borykaj sie z tym 2 lata prawie bole takie ze szkoda pisac.Dzis poki co funkcjonuje jak prawie zdrowy czlowiek unika zakazanych rzeczy w jedzeniu.Odrzuca stres no i pozytywne nastawienie musi byc.Nie dalo sie zyc jak widzialam jak cierpi.Wszyscy mowia ze trzustka sie nie regeneruje jak watraba.Hmm ciezko powiedziec ale ostatnio mial usg robione i wygladalo to oki az sam lekarz byl zdziwiony.Wiec jest szansa ze leki dieta i spokojny tryb zycia daje wrocic do normalnosci.Pozdrawiam.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
st-koks - nevalia - japanlovers - mta-easyworld - jazdabardziejbokiem