Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-12-10 12:45:32

Adi
Użytkownik
Dołączył: 2017-12-10
Liczba postów: 1
WindowsChrome 61.0.3163.100

Czy to jest mozliwe

Witam!

Mam pytanie czy to jest możliwe ,że trzustka choruje (pierwsze objawy bólowe od 2006 r.) żeby na żadnym badaniu nie wychodziło nic. Miałem z 5 gastroskopii z 10 usg u różnych lekarzy, 1 rezonans i 2 tomografie i na każdym badaniu trzustka i jej przewody jak najbardziej prawidłowe. Badania krwi też w normie, enzymy trzustkowe też. Mam bóle typowe dla trzustki, opasujące i promieniujące do lewej łopatki i do pleców. Nigdy nie chudłem nawet w zaostrzeniach bóli. Nigdy nie miałem mdłości. Alkohol jak u normalnego człowieka, okazjonalnie i nie palę. Posiłki często nasilają ten ból. Bóle są często wędrujące jakby promieniują. Od około 2 lat kał wygląda na tłusty (połyskliwy) i jasno brązowy, często z malutkimi kawałkami niestrawionych resztek (wcześniej się nie przyglądałem). Jestem bardzo przybity i zrezygnowany ,że nie można znaleźć przyczyny. Ból mi bardzo dokucza i znacząco obniża mi jakość życia. Wszyscy już na około uważają mnie za hipochondryka ale te objawy są. Mam 41 lat a pierwsze objawy około 12 lat temu. Będę miał badanie EUS w lutym 2018. Ostatnio lekarz wysunął przypuszczenie ,że jest to niestrawność na tle nerwowym. Jak myślicie czy to możliwe ,żeby tyle lat chorować na trzustkę (?) a wyniki dobre? Jestem teraz na diecie a dolegliwości są. Poradźcie co jeszcze można zrobić żeby tak nie cierpieć.

Offline

#2 2017-12-10 16:43:34

lionmen
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-29
Liczba postów: 3
Windows 7Firefox 57.0

Odp: Czy to jest mozliwe

Kolego ja byłem 2x w ciągu 4 lat w szpitalu bo miałem torbiele na trzustce, nie wiadomo z jakich przyczyn ale najpewniej bo za dużo pozwalałem sobie wypić do tego palę, ale może TY masz to na tle nerwicowym? Ja mam tak teraz że zjem ostre jedzenie, wypije 3 - 4 piwa jak sie bawię nie myśle o chorobach itd (mam nerwicę) to się czuję bdb, a wystarczy czasem że zjem nawet lekką zupę ale odenerwuję się przez 2 dni to potem tydzień mnie boli stolce też nie takie jak być powinny itd.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
urozakros - xwestc - republikaforesnetu - ochotniczastrazpozarna - test123