Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-11-30 00:32:48

lionmen
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-29
Liczba postów: 3
Windows 7Firefox 57.0

Trzustka, nerwica, przebyte OZT pomóżcie bo zwariuje :/

Na samym początku chciałem się przywitać - Mam na Imię Marcin Mam 32 lata - cieszę się że znalazłem to forum [dblpt])

Postaram się opisać jak najkrócej ale dużo tego.
Mianowicie w 2013 we wrześniu podczas badania USG (poszedłem ponieważ miałem dolegliwośći bólowe) okazało się że na trzustce mam 3-4 torbiele jedne małe 1cm a jeden na 4.5cm więc cholernie duży. Oczywiście nie pojawiło się to w moim przypadku znikąd ponieważ przez 2lata wcześniej ostro drinkowałem - wpadłem krótko mówiąc w chlanie przez wiele przykrych powodów - zostawiła mnie narzeczona (zdradziła z najlepszym kumplem), założyłem firmę która upadła a ja wpadłem w długi do tego sytuacja w domu z ojcem "hitlerem" i tak sobie zepsułem zdrowie z własnej głupoty.

Wracając do tematu, utrzymywały się u mnie mocne bóle z lewej strony brzucha na które pomagał ibuprom ale poszedłem na usg -wyszły torbiele wylądowałem w szpitalu na badania i rezonans - wszystkie wyniki badań dobre amylaza lipaza itd, tylko te torbiele. Na rezonansie nie wykryli nic groźnego stwierdzili że dieta/przestać palić/przestać drinkować powinno przejść - i tak sie stało, w ciągu 2ch tygodni od szpitala ani kropli alkoholu - ponowne badania - wszystkie torbiele się wchłonęły nie zostało po nich ani śladu - jak powiedział lekarz to wg. niego cud że obeszło sie bez operacji.

I tak sobie żyłem w spokoju ale oczywiśćie człowiek głupi i jak mu lepiej to pofolguje przestałem pić całkowicie vódke tylko piwko ale do tego znowu doszło wino grille tłuste jedzenie - i ... powtórka z rozrywki w 2015 roku w grudniu - zjadłem na wigilię pierogi smażone do tego alko- bóle brzucha tym razem z prawej strony (podobne do kamicy żółciowej) do tego białe jak cement stolce tak przez 3 - 4 dni potem przeszło - poszedłem na badania USG i okazało się że tym razem jest torbiel na 3cm ale bliżej dwunastnicy przez co najprawdopodobniej zablokowała przewody żółciowe i stąd jasny kolor stolca, do tego zrobiłem badania krwi - były dobre ale oprócz amylazy i lipazy - znacznie podwyższone nie pamiętam dokładnie jakie ale amylaza około 600 a lipaza ponad 1000 (z krwii) - tak więc kierunek szpital za dwa tygodnie. Przez ten czas znowu odstawiłem całkowicie alkohol, poszedłem do szpitala gdzie zrobili mi multum badań + markery itd, na drugi dzień w szpitalu po badani Rezonansem przyszedł lekarz i kazał mi iść do domu - zero torbieli na trzustce jedynie zwapnienia, kazał mi zażywać kreon jednak bardzo się bałem bo w ulotce jest wiele negatywnych skutków ubocznych - jednak dieta / brak alko było wszystko w porzadku.

I nie zgadniecie Co [dblpt]) Tak - nadal nie zmądrzałem, otwarłem kolejną firmę tym razem ze znajomym, wciągnął mnie w pożyczkę firmę miał daleko zwiał do niemiec zostałem z wszystkim sam - powtórka z rozrywki, spłacanie długów, brak pracy a więc multum czasu na ... spożywanie browarka i palenie papierosków. Mimo że w niewielkich ilościach jednak od połowy roku odkąd zamknąłem firmę znowu pozwoliłem sobie (tak zbesztajcie mnie macie racje jestem debilem) na spożywanie tłustych dań typu grill, fast food, do tego drink albo dwa wieczorem i piwko.

W czerwcu b.r. robiłem badania krwii które jest stwierdziła Pani doktor na mój tryb życia są dziwne bo są bardzo dobre jak u 5latka a poszedłem zrobić ponieważ czułem się cholernie słabo, ciągle zmęczony, nie wyspany drażliwy itd - byłem pewien że trzeba zwiększyć dawkę EUTHYROXu ponieważ mam niedoczynność tarczycy i zażywam ten lek 50mg od jakichś 2lat - skąd się to wzięło nie wiem.

Do sedna - przyszła teraz jesień, od kilkunastu lat bo od około 10 cierpię na nerwicę lękowo-depresyjna, chodziłem do psychologa, psychiatry, psychoterapia itd - czasem lepiej czasem gorzej ale ogólnie walcze z tym jednak ciągle i najbardziej dokucza mi nerwica w kwestii trzustki - kilka dni mocnych stresów zaczyna boleć brzuch raz z lewej raz z prawej zwykly trwa to kilka dni po czym znika (głównie jak mam dużo roboty to znika).

Jednak od miesiąca czasu wpadłem w nawyk jedzenia fast foodów do tego jak pisałem wieczorem drink + piwko + fajeczki (ponawiam - jestem debilem) i od piątku tamtego tygodnia mam problemy - mianowicie w piątek dużo stresu i zaczęło mi dokuczać w brzuchu - jak by nie w okolicach trzustki ale ponizej pasa w jelitach - uczucie przelewania sie, parcia na stolec, gazy i śmierdzące stolce - czasem zbite czasem jak placek wrzucony do wc - do tego raz brązowe normalne a raz jaśniejsze bardziej żółte, kropelek tłuszczu ani nie strawionego jedzenia nie zauważyłem. I tak od tygodnia czasu, śpie normalnie nic nie boli, budzę sie rano już zaczyna się uczucie przelewania, parcia nas stolec i muszę pedzić do wc - max 2 xx dziennie, do tego jeszcze bolało mnie przed wczoraj z prawej strony pod żebrami a dzisiaj znowu powyżej pępka oraz w stronę pleców (jak sie puknę ręką w plecy z tyłu po lewej to mnie zaboli).

Konkretnie chodzi mi o to czy te dolegliwości mogą być dalej powiązane z kolejnymi problemami z trzustka ponieważ nie boli mnie mocno i wystarczy 1 tabletka ibupromu zwykłęgo i mam spokój na cały dzień, czy przez moją nerwicę nabawiłem się ZJD [dblpt][slash] Dodam że jem normalnie od 2ch lat waga jest praktycznie taka sama, jem normalnie - tylko rzadko bo praca, bo nerwica i czasami nawet smaku nie mam.
Martwią mnie właśnie te bóle - które są bardzo podobne do kolki, uczucie balona w brzuchu, uczucie jak by głodu chociaż jestem najedzony mogą wskazywać na trzustkę ? tak samo jak te stolce - bardziej koloru żółtego czasem brązowo-jaśniejszego.

Prosiłbym o pomoc i poradę, przepraszam że tak sie rozpisałem, dodam jeszcze że ciepły okład też mi bardzo pomaga a w nocy jak śpię nie dokucza mi nic oprócz oczywiście cholernej nerwicy która od kilku dni nie daje mi spokojnie zasnąć a do tego własnie ciągle rozmyślanie że mam raka trzustki, że znowu przesadziłe, że tym razem to już koniec itd [dblpt][slash]

Wiadomość dodana po 13 min 39 s:
P.s. jeszcze takie pytania, bo przy dotyku brzucha nic mnie nie boli anie pod mostkiem, ani z lewej ani z prawej - głównie jest to taki ból jak kolka pojawia sie i za chwile znika albo np. przy poruszaniu się, przy oddychaniu - jak leże, jak siedzę to praktycznie nic do tego uczucia balona które znika po jedzeniu (dodam że po jedzeniu nie boli bardziej ani nic) jak również uczucie tzw. ssania i wtedy właśnie ten ból się pojawia na krótka chwilę.

Odstawiam alkohol, staram się już praktycznie nie pic nic z % do tego też jestem na etapie rzucania palenia ale ciężko - czy faktycznie wtedy miałem OZT albo PZT bo nikt mi konkretnie nie odpowiedział ? Czy po prorstu przez nie zdrową dietę przez alkohol i papierosy mam że tak powiem zdolność do pojawiania się tych torbieli - tak mi jeden lekarz USG powiedział - w Pana przypadku będą się pojawiać i same wchłaniać - czy nerwica ma wpływ na moje bóle, na załatwianie się - praktycznie nigdy nie mam biegunek chyba ze po zatruciu tylko już tak sobie wbiłem w głowę raka trzustki że dzień w dzień jak mam iść do WC się załatwic to przeżywam horror czy stolec będzie normalny, czy jasny czy znowu coś [dblpt][slash] do tego czuję że jak się zdenerwuję od razu jazda w jelitach poniżej pasa i czuję że musze gnać do WC  ehh koło zamknięte [dblpt](

Wiadomość dodana po 1 h 20 min 34 s:
Chciałem jeszcze dodać bo od razu wszystkiego człowiek sobie nie przypomni - że kilka lat temu, zanim wylądowałem w 2013 w szpitalu bardzo często ale to bardzo jak sie odenerwowałem cholernie bolał mnie brzuch - czasami nie do wytrzymania że ciezko było z samochodu do domu dojść, wtedy też poszedłem do lekarza gastrologa zrobiłem USG (wszystko super) i stwierdził ze mam nerwice żołądka - i faktycznie jak się uspokajałem to przechodziło samo z siebie.

Przeleciałem w ciągu godziny prawie całe forum - bardzo fajnie że go utworzyłeś Frost jestem ogromnie wdzięczny, poczytałem wiele twoich odpowiedzi itd i tutaj jeszcze pytanka;

Wiem ze trzustkę doprowadziłem do tego stanu przez alkohol fajki - ale czy wpływ na bóle, itd ma też nerwica ? Bo to jest dziwne - pisałeś że trzustka bardzo często zaczyna boleć po dużej ilości alkoholu, jakiś miesiąc temu przez 2 - 3 dni dokuczał mi brzuch, w sobotę jednak miałem imprezę u znajomych na którą się wybrałem poszło kilka piw, dużo jedzenia troche drinków itd. można powiedzieć żę wróciłem z helikopterem do domu - jednak na drugi dzień jak by ręką odjął problemy z bólem - nic zero całkowite - tak jak bym po prostu przez imprezę rozgonił ciągłe myślenie o chorobie i że to już rak i tyle [dblpt][slash]

Jeszcze w sprawie tych stolców i gazów - dodam że nie zauważyłem naprawdę żadnych kropelek tłuszczu jednak gazy pomimo że nie mam ich często są dość śmierdzące jak by po jajkach jak również stolec też - ale łatwo spłukuje się z toalety a czytałem ze przy tłuszczowych jest trudno splukiwalny. A kolor to właśnie albo normalny albo jak musztarda, rano mocz troszkę ciemniejszy ale tylko raz później w ciągu dnia już normalnie.

Prosiłbym Cię bardzo Frost o odpowiedzi i pomoc dziękuje

Wiadomość dodana po 1 h 26 min 36 s:
Jeszcze jedna rzecz przepraszam ogromnie za jedno pod drugim: czy w ogóle u mnie faktycznie występuje OZT czy też wystąpiło PZT - skoro jak pisałeś @Frost - OZT jest to bardzo mocny ból nie do wytrzymania - u mnie jak wystąpiło za pierwszym razem w 2013 roku przechodziło po zażyciu praktycznie 1 najsłabszego ibupromu tak jedna tabletka na dzien przez 2 - 3 dni i spokój znowu do nastepnego epizodu, a w 2015 roku na świeta był to ból również 2 - 3 dniowy przy którym 1-2 tabletki ibu pomagały a do tego jeszcze dodam że po 2ch tygodniach zdrowego jedzenia braku alko jak pisałem amylaza i lipaza się unormowały a badania w szpitalu wyszły dobrze. Cały czas mam wbite w głowie nie dość ze problemy z nerwicą to jeszcze że to już kolejna jazda i że trzustkę sobie już całkiem zepsułem [dblpt][slash] Często mam problemy ze stolcami ale wtedy właśnie głównie jak jem dużo nabiału - jajecznica, placki z masą, sałatkę z majonezem itd - tak bynajmniej zauważyłem, po tłustym jedzeniu typu frytki hamburger nie jest mi nic wręcz przeciwnie dobrze się czuję.

Offline

#2 2017-11-30 20:48:57

czesiek
Użytkownik
Dołączył: 2017-02-23
Liczba postów: 208
MacintoshSafari 604.1

Odp: Trzustka, nerwica, przebyte OZT pomóżcie bo zwariuje :/

Kolego napisze, ze ja się leczę ostatnio na IBS i nawet czuje się lepiej, ale jak czytam twoja historie to wiem, ze ja alko do ust już nie wezmę. Tez miałem właśnie ból typu kolki i słabe stolce.

Jak się czułeś w trakcie bólów?? Schudles?? Jak cukier?? Te zwapnienia, które masz pogłębiają się??  Na tomografie tez je widać??

Offline

#3 2017-12-01 15:17:28

leczsiesam36
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-23
Liczba postów: 27
WindowsChrome 62.0.3202.94

Odp: Trzustka, nerwica, przebyte OZT pomóżcie bo zwariuje :/

Szacunek Niesamowita historia. Twoja trzustka ma niesamowite zdolności regeneracyjne. Może i tym razem również się ułoży. No a jak z innymi objawami: chudnięcie, brak apetytu ?

Offline

#4 2017-12-01 15:58:15

lionmen
Użytkownik
Dołączył: 2017-11-29
Liczba postów: 3
Windows 7Firefox 57.0

Odp: Trzustka, nerwica, przebyte OZT pomóżcie bo zwariuje :/

No samo mnie to ciekawi - 1tydzień diety wszystkie torbiele nawet te na 5cm wchłonięte i to już 2x tak miałem [dblpt]) że nawet doktor w szpitalu i kobieta na USG powiedziała że takich cudów to nie widziała żeby trzustka która miała zwapnienia się zregenerowała i wszystko zniknęło pomimo że ciągle od tamtego czasu palę. Co do pytania wyżej - chudnięcia brak 2 lata temu ważyłem 60kg nadal ważę tyle samo, apetyt ciagle jest bo potrafie czasem 2-3 piwa wypić w ciągu dnia i do tego kilka hamburgerów albo z 10 pierogów.

Myślę właśnie że nerwica robi dużą robotę w tych sprawach bo czemu - jak jestem w domu, brak zajęcia trudna sytuacja nerwy itd - zaczyna się historia 2 - 3 dniowa z bólami jak 3 tygodnie temu, poszedłem na impreze pomimo że mi dokuczało - rozerwałem sobie potańczyłem wypiłem dość sporo na drugi dzień nic całkowita cisza super samopoczucie 0 jakiego kolwiek bólu, a kilka dni w domu w nerwach i powtórka z rozrywki.

Wiadomość dodana po 01 min 57 s:
Dodam jeszcze tak dla żartu że jak byłem 2x w szpitalu a zanim poszedłem czekałem 2 - 3 tygodnie odkąd pojawiąły się problemy i robiłem sobie przez ten czas przerwę w alkoholu i dieta - to lekarze mi na drugi dzień po badaniach i rezonansie kazali iść do domu i nie zawracać im głowy bo żadnych torbieli nie ma ... [dblpt]P

Offline

#5 2018-01-17 16:16:19

czesiek
Użytkownik
Dołączył: 2017-02-23
Liczba postów: 208
MacintoshSafari 604.1

Odp: Trzustka, nerwica, przebyte OZT pomóżcie bo zwariuje :/

Powiedz mi jak nie masz dolegliwości to jak się czujesz na codzień?? Masz jakieś niestrawności?? Bóle w nadbrzuszu?? Ja już nie wiem, kolejne TK zrobione, Usg, krew, itd. Leki brane od 15 miesięcy i jest tak, ze nadal stolce słabe ze smuga tłuszczu...

Ogólnie widzę, ze forum umarło, a szkoda... Frost żyjesz:)?? Jak inni, ktoś znalazł rozwiązanie swoich problemów??

Offline

#6 2018-01-20 16:02:06

Simon
Użytkownik
Dołączył: 2017-01-10
Liczba postów: 91
WindowsFirefox 57.0

Odp: Trzustka, nerwica, przebyte OZT pomóżcie bo zwariuje :/

EEEE nie umarło... zaglądam regularnie tylko o czym pisać. Raz lepiej raz gorzej ale da się żyć ;-) Niekiedy mam wrażenie że jestem całkiem zdrowy a kiedy indziej, że umrę ;-) Ale trzymam się dzielnie i czekam na jakiś cudowny lek ;-)

Offline

#7 2018-01-24 16:10:00

leczsiesam36
Użytkownik
Dołączył: 2017-05-23
Liczba postów: 27
WindowsChrome 63.0.3239.132

Odp: Trzustka, nerwica, przebyte OZT pomóżcie bo zwariuje :/

Mam podobne odczucia i nastawienie co Simon. Wiem że jest coś nie tak ale już sam nie wiem co. Pewna dysfunkcja występuje w obrębie układu trawiennego i jakoś trzeba żyć i nie zamartwiać się problemem bo zbzikujemy totalnie. I tak wszystkich czeka taki sam koniec więc nie ma co tracić każdego dnia na umartwianie się. Ale fakt mogłoby ożyć to forum trochę [dblpt])

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
nevalia - vartamian - meninblack - 6a - jazdabardziejbokiem