Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-10-03 18:08:40

milek227
Użytkownik
Dołączył: 2017-10-03
Liczba postów: 1
WindowsFirefox 55.0

Czy to pzt?

Witam, mam 22 lata, a więc jestem młodym człowiekiem, jednak mój problem zaczął się 3 lata temu(nawet ponad) polega to na bólu brzucha po lewej stronie na wysokości pępka bardziej koło pępka. Czasem promieniuje też aż w okolice pośladka oraz łopatki. Byłem u paru gastrologów tych na nfz i tych prywatnie. Sytuacja przedstawia się następująca, że zrobiono mi usg 2x ostatnie rok temu, miałem 2 gastrologie i kolonoskopie. Na gastrologi wyszło o ile dobrze pamiętam, że zarzuca mi troche żółc do żołądka, a także z pobranego odcinka helicopacter pylori, miałem też badanie na pasożyty wyszły lamblie. Wszystko zostało przeleczone. Kolnooskopia nic nie wykazała bo jelito nie było do konca oczyszzone, ale pani lekarz powiedziała, że w jelicie grubym jest ok. Od roku zaniechałem sprawe i nie uczeszczalem do lekarza, bóle zresztą nie są jakies inentyswne, czasem są parodniowe przerwy, w międzyczasie w ciągu dnia może pokuje troche. Mam dziwne luźne stolce unoszące sie na wodzie, ale nie zawsze, czasem też  unosi sie jakby biały śluz bądź (tłuszcz?). Czasem stolec jest o dziwo normalny, ale rzadko, a czasem pół na pół jakby połowa taka co kiedyś normalna brązowa a druga jakby troche żółta? Co do wagi to zawsze byłem chudy i początkowo zaczęła jakby ubywać, ale ja zawsze też jadłem sporo i jadam oraz staram sie odżywiać dobrze. Aktualnie waże z 80 kg (+- 1kg) przy 190 cm. Ostatnio na własną ręke zrobiłem elastaze i wynik wyszedł 500> więc wygląda na to, że trzustka pracuje. Aktualnie mam zamiar wziąśc się konkretnie za diagnoze prywatnie z pieniędzy, które zarobiłem podczas pracy zagranicą.
PS zapomniałem dodać, miałem przepisywane różne leki, na jelito drażliwe, Kreon na trawienie itp, jednak nie pomogły mi za wiele. Martwi też mnie to, że takie objawy pojawiły sie po pewnej imprezie na której troche wypiłem(bół brzucha po lewej stronie), potem na troche zanikneły i unormowały się na dobre. Mam też problem z atopią, która nasiliła, się przy tychże objawach bólowych brzucha. Przechodzą różne myśli i nadzieje, może celiakia i tym podobne. Przepraszam za bardzo chaotyczny post, ale sytuacja nie za ciekawa i mlion myśli na minute. Jest może osoba doświadczona tą chorobą i może sie podzielic swoim przypadkiem.
Dzięki bardzo i zdrówka wszystkim życze [dblpt])

Ostatnio edytowany przez milek227 (2017-10-03 18:09:33)

Offline

#2 2017-10-03 21:14:40

Yerzyk
Użytkownik
Dołączył: 2016-12-11
Liczba postów: 226
AndroidChrome 60.0.3112.116

Odp: Czy to pzt?

Witaj też robiłem ta elaztaze ale czy jest to miarodajne badanie?  Podobno nie....jeśli chodzi o badania robiłem już 3 rezonanse 1 TK 1 EUS i chyba z 5-6 usg nie licząc już ani kolono ani gastroskopi żadne z tych badań nie dało mi odpowiedzi co mi jest a mecze się tak już z rok z gnieceniami bólami itp itd....raz lepiej raz gorzej. A Ty co planujesz robić jakie badanie wykonać?  No faktycznie młoda osoba jesteś i tym bardziej dziwne są takie dolegliwości u Ciebie..palisz? Alkohol spożywasz czy sporadycznie??  Co na to lekarze na co stawiają?

Offline

#3 2017-10-03 21:15:56

Azaya
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-18
Liczba postów: 107
AndroidChrome 60.0.3112.116

Odp: Czy to pzt?

Czyli chyba jak większość tutaj. Mi też Kreon nie pomógł,.więcej nawet - dzięki niemu poznałam, co to zaparcia. Z dwojga złego, wolę w drugą stronę [sred])

Idź do gastrologa i uprzyj się na badanie EUS. Sprawdź też JEDNEGO DNIA amylazę we krwi i w moczu oraz lipazę we krwi.

Offline

#4 2017-10-10 13:05:39

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
Windows 8.1Chrome 61.0.3163.100

Odp: Czy to pzt?

Niestety jeśli lekarz nie poszedł tym śladem to na razie za mało danych żeby stwierdzić czy to problemy z trzustką. Trzeba niestety czekać jak się rozwinie sytuacja.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
serverdamixa - gravityfalls - firmappforum - southmta - leisurerpg