Przewlekłe zapalenie trzustki - FORUM

Forum stworzone dla osób zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem trzustki. Jest to nasze miejsce w sieci, gdzie możemy wymieniać się doświadczeniami, dowiedzieć czegoś o PZT i OZT lub po prostu porozmawiać o swoich problemach.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-08-06 07:53:46

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
Windows 7Chrome 59.0.3071.115

Zimmopleks?

Na jakimś forum medycznym znalazłam wypowiedź dziewczyny,która dostała zapalenia po antybiotykach,oczywiście lekarze wszystko na alkohol zwalali,ona abstynentka i owa dziewczyna wspomniała coś o francuskim leku na zapalenie trzustki(nie wiem czy ozt ,czy pzt) Zimmopleks....powiedziała dlaczego u nas jest niedostępny....,niestety wygoglowałam i nic:(Może Ci młodsi i bardziej obyci z netem coś znajdą?Może pomyliła jakąś literkę w nazwie?Może to odpowiednik jakiegoś leku ,który funkcjonuje u nas pod inną nazwą,a nie żadna nowość...Jak już o lekach to wyczytałam też o roślinie Złote wąsy(Inaczej Calisia fragrance) posiada silne właściwości przeciwzapalne,które podobno wykorzystuje się i dobrze skutkuje przy przewlekłym zapaleniu trzustki...Roślina popularna w Rosji,u nas też można kupić,rośnie sobie w doniczce,a z lisci robi się sok albo wywar....Jak ktoś cos wie,próbował,czytał dajcie znać:)Ja będę szukać ile się da i gdzie się da...

Offline

#2 2017-08-08 14:21:39

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
AndroidChrome 56.0.2924.87

Odp: Zimmopleks?

Zymoplex to zwykłe enzymy trawienne. Sam preparat nie jest już produkowany od 2004 roku.

PS autorka posta, w którym wspomniano o tym leku, wygląda na wielbicielke alternatywnych medycznych teorii, z reguły brałbym w nawias to co piszą takie osoby [dblpt]) [dblpt]) Także niestety to jest fałszywy trop Monika.

Offline

#3 2017-08-08 16:07:16

Monika39
Użytkownik
Dołączył: 2016-11-07
Liczba postów: 230
Windows 7Chrome 60.0.3112.90

Odp: Zimmopleks?

Frost właśnie ten człon wyrazu "zimmo"poprawnie "zymo" coś z enzymami na myśl mi nasuwał....więc jak myślałam-niektórzy widzą inną nazwę i myślą:inny lek...,a cholera myślałam ,że żabojady mają tajną broń przeciw pzt...
[dblpt]applause[dblpt]

Wiadomość dodana po 01 min 58 s:
Brawo ja!:)))))))))No i co,choć przez chwilę był cień nadzieji:)Kolejny przykład jak bordzo trzeba przepuszczać przez sito info z netu!

Wiadomość dodana po 05 min 22 s:
No to by było nawet całkiem logiczne,że szukają i znalezli lek na pzt,w końcu,kto tyle tego wina żłopie???!  [dblpt]beer[dblpt] Szkoda,że koncernom farmaceutycznym,nie opłaca się szukać skutecznego leku na pzt,niby tak nas mało:(

Offline

#4 2017-08-08 16:36:00

Frost
Administrator
Dołączył: 2016-06-11
Liczba postów: 270
AndroidChrome 56.0.2924.87

Odp: Zimmopleks?

Coś w tym jest, im bardziej powszechna choroba tym więcej kasy pompuje się w badania. Takie życie heh.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] claudebot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
kara - vixsiarze - testowanie - wfinfo - motylki